Jokić postigao 21 poen u pobedi Denvera (VIDEO)

Beta 05.04.2017

Košarkaši Denvera pobedili su noćas na svom terenu Nju Orleans sa 134:131 i zadržali šanse za plasman u plej-of NBA lige, a srpski reprezentativac Nikola Jokić pobedi je doprineo sa 21 poenom i 12 skokova.

Denver sada ima pobedu manje od Portlanda na osmom mestu koje vodi u plej-of Zapadne konferencije, a Memfis je ovim porazom izgubio šanse za plasman u doigravanje. Nagetse je do pobede predvodio Danilo Galinari sa 28 poena, a Geri Heris postigao je 23 poena, uz osam skokova i pet asistencija. Jokić je za 33 minuta postigao 21 poen, uz 12 skokova i četiri asistencije.

Najbolji u Pelikansima bili su Entoni Dejvis sa 41 poenom i Demarkus Kazins sa 30 poena i 14 skokova, dok je Džru Holidej meč završio sa 18 poena i 13 skokova.

Oklahoma je na svom terenu pobedila Milvoki sa 110:79, a utakmicu je obeležio košarkaš pobedničkog tima Rasel Vestbruk, koji je ostvario 41. "tripl-dabl" učinak u sezoni i izjednačio rekord Oskara Robertsona iz sezone 1961-1962. Vestbruk je ostvario sedmi uzastopni "tripl-dabl", a utakmicu je završio sa 12 poena, 13 skokova i 13 asistencija. On je do "tripl-dabla" došao devet minuta i 17 sekundi pre kraja treće četvrtine, kada je asistirao Taju Gibsonu. Navijači su mu dugo posle te asistencije uzvikivali "MVP" i pozdravljali ovacijama.

Vestbruk u predstojećoj utakmici protiv Memfisa može da postavi novi rekord. On se po broju "tripl-dablova" u karijeri, 78, izjednačio na četvrtom mestu večne liste sa Viltom Čembrlenom.

U ekipi Milvokija najefikasniji je bio Majkl Bizli sa 14 poenom.

Golden Stejt je pobedio Minesotu sa 121:107 i ostvario 12. uzastopnu pobedu. Voriorse je predvodio Klej Tompson sa 41 poenom i to je bila njegova 10. utakmica u kojoj je postigao najmanje 40 poena. Stefen Kari u pobedi je učestvovao sa 19 poena i devet asistencija.

Golden Stejt bi mogao da osvoji prvo mesto u Zapadnoj konferenciji pred plej-of, ako u narednoj utakmici pobedi Finiks, a San Antonio izgubio od Los Anđeles Lejkersa.

U ekipi Minesote Enrdu Vigins bio je najefikasniji sa 24 poena.

Klivlend je pobedio Orlando sa 122:102 i izjednačio se sa Bostonom na prvom mestu na tabeli Istočne konferencije. Kevin Lav bio je najefikasniji u ekipi aktuelnog šampiona sa 28 poena i 11 skokova, dok je Kajri Irving dodao 24 poena. Lebron Džejms ostvario je "tripl-dabl" učinak sa 18 poena, 11 skokova i 11 asistencija.

Kavalirsi će u narednoj utakmici igrati protiv Bostona za prvo mesto Istočne konferencije i prednost domaćeg terena.

U ekipi Orlanda, koja je pretrpela peti uzastopni poraz, najefikasniji je bio Evan Furnije sa 21 poenom.

Indijana je pobedila Toronto sa 108:90 i prekinula niz od četiri poraza, Bruklin je pobedio Filadelfiju sa 141:118, dok je Šarlot izgubio od Vašingtona sa 111:118 i ugrozio šanse za plej-of.

Njujork je pobedio Čikago sa 100:91 i prekinuo njegov niz od četiri pobede, Juta je pobedila Portland sa 106:87, San Antonio je posle produžetka pobedio Memfis sa 95:89, dok je Sakramento pobedio Dalas sa 98:87 i naneo mu peti uzastopni poraz.