Spektakl u Madridu, Rakitić i nestvarni Mesi "otimaju" Realu titulu

RTS 23.04.2017

U El Klasiku, jednoj od najvećih fudbalskih utakmica na planeti, Barselona savladala Real Madrid sa 3:2. Real poveo golom Kazemira, Barsa preokrenula golovima Lea Mesija i Ivana Rakitića. Džejms Rodrigez pogodio za 2:2, a onda je Mesi u poslednjim momentima postavio konačan rezultat, svojim 500. golom u dresu Barselone.

Domaćin je poveo u 28. minutu, kada je Kazemiro sproveo loptu u mrežu, nakon što se ona, posle udarca Serhija Ramosa, odbila od stative. Vođstvo domaćih trajalo je samo pet minuta, pošto je izjednačenje gostima doneo Mesi. Rakitić ga je uposlio, a Argentinac prelako obišao Karvahala i savladao Ter Štegena. Ivan Rakitić je, dakle, pomogao da njegov tim dođe do izjednačenja, a onda je, u 73. minutu, spektakularnim golom doneo prednost Barseloni