Teo ne da titulu: Moskovljanima drama u Španiji, CSKA ide na završni turnir Evrolige

Sportal blic 25.04.2017  |  B. O.

Košarkaši CSKA iz Moskve savladali su Baskoniju na gostovanju sa 90:88 u trećem susretu Top 8 faze Evrolige i tako su, sa 3:0 u seriji, stigli do šeste uzastopne završnice elitnog takmičenja. Kreator igre "armije" Miloš Teodosić i pored male minutaže pokazao je klasu i bio jedan od najzapaženijih na parketu.

Foto: DAVID AGUILAR / EPA; Klub iz Moskve našao se na veoma teškom ispitu u Španiji ali je predvođen Korijem Higinsom sa 21 i Nandom de Koloom sa 15 poena ipak slavio posle velike borbe. Obe ekipe su vodile i imale priliku da prelome rezultat u svoju korist, ali prednost ni jedne od njih, sve do same završnice, nije bila dvocifrena. Čak i kada je CSKA stigao dva i po minuta pre kraja susreta na +10, domaći tim se vratio na samo tri poena