Derbi rima u znaku Srba iz lacija: Sergej asistent, Bastin gol raspršio Romine šampionske snove! /video/

Sportal blic 30.04.2017  |  Darko Nikolić

U 146. rimskom derbiju Lacio je kao gost savladao Romu sa 1:3 (1:1) uz odlično izdanje naših fudbalera. Sergej Milinković-Savić je bio asistent kod prvog gola nebesko-plavih, a Dušan Basta je postigao drugi, na radost "lacijala", ali i Juventusa koji beži drugoplasiranoj "vučici" devet bodova pred poslednja četiri kola Serije A.

Foto: Tanjug/AP Dušan Basta slavi pogodak protiv Rome Milinković-Savić je u 12. minutu odlično video utrčavanje Keite Balde Dijaoa sa desne strane, pa je usledela asistencija koju je njegov saigrač iskoristio da matira Šćešnog. Ipak, Roma je uspela da uvrati na taj udarac. Istina, tek nakon što je Strotman prevario sudiju Orsata i iznudio nepostojeći jednaesterac, koji je De Rosi pretvorio u 1:1 u 45. minutu. Pravda je počela da stiže u drugom