Čelsi gazi ka tituli: Matić asistent, Siti propustio priliku da odmakne Junajtedu

Sportal blic 30.04.2017  |  P. S.

Fudbaleri Čelsija savladali su na gostujućem terenu Everton sa 0:3 u 35. kolu Premijer lige. Mančester siti remijem sa Midlzbrom 2:2, takođe u gostima, propustio je priliku da odmakne gradskom rivalu Junajtedu u trci za Ligu šampiona nakon što su "đavoli" ranije u nedelju igrali nerešeno sa Svonsijem 1:1.

Foto: Peter Powell / EPA; Slavlje Matića i Pedra Nemanja Matić i njegovi saigrači iz Čelsija gaze ka tituli Premijer lige. Njihova nova žrtva bio je neugodni Everton kojeg su prilično lako nadigrali sa 3:0. Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu, a mrežu domaćina načeo je Pedro, na asistenciju našeg reprezentativca Matića u 66. minutu. Posle tog gola sve je bilo lakše, pa su "plavci" postigli do kraja još dva gola, preko Kejhila 79. i