Bundesliga: Dortmund savladao Hofenhajm, Bajernov “minimalac”, Lajpcig direktno u Ligu šampiona

Večernje novosti 06.05.2017  |  V.N.

Borusija pobedila Hofenhajm i vratila se na treće mesto koje direktno vodi u Ligu šampiona. Darmštat promašio penal protiv Bavaraca

BORUSIJA iz Dortmunda pobedila je Hofenhajm 2:1 i vratila se na treće mesto koje direktno vodi u Ligu šampiona. Posle gola Rojsa (4), Patrik Obamejang je u 12. minutu promašio penal, da bi se iskupio osam minuta pre kraja meča zapečativši sudbinu gostiju koji su preko Kramarića sa bele tačke (85) stigli do počasnog pogotka. Bajern je overio titulu golom Bernata u 18. minutu, a Darmštat, koji je ispao iz Bundeslige, nije iskoristio penal u 86.