Rvanje: Maksimović osvojio bronzu na EP

RTV 07.05.2017  |  Tanjug, RTV

NOVI SAD - Srpski rvač Aleksandar Maksimović osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Novom Sadu u kategoriji do 71 kilograma grčko-rimskim stilom, pošto je večeras u borbi za treće mesto savladao Francuza jermenskog porekla Evrika Nikogjosana 2:1.

Srpski as osvojio je četvrtu medalju u karijeri na šampionatima Evrope, treću bronzanu, a ima i jedno srebro. Maksimović je u četvrtfinalu poražen od Belorusa Pavela Liakha 3:1, ali je u repesažu pobedio Leola Drmolu iz Slovačke tušem 7:0 i obezbedio meč za bronzu. Prethodno, Maksimović je u kvalifikacijama savladao Davida Terečinskog iz Poljske tehničkim tušem 9:1, a u osmini finala bio je bolji od Gevkenija Pentoresa iz Grčke 4:1. Srbija