Данас почиње нова седница Скупштине Србије

Бета 11.05.2017

Избор тужиоца за ратне злочине је на дневном реду нове седнице Скупштине Србије која почиње данас, а кандидати Владе Србије за то место су Снежана Станојковић и Милан Петровић.Тужилаштво за ратне злочине нема првог човека још од 31. децембра 2015. године, када је Владимиру Вукчевићу истекао мандат.

На дневном реду седнице су и предлози кандидата за члана Високог савета судства, који су поднели декани правних факултета, предлози одлука о избору председника судова и о избору судија који се први пут бирају на судијску функцију, које је поднео Високи савет судства.

Посланици треба да расправљају и о избору неколико јавних тужиоца и о престанку неколико јавно тужилачких функција.

На дневном реду седнице је споразум Србије и Међународне банке о зајму (Први програмски зајам за развојне политике у области јавних расхода и јавних предузећа) за обнову и развој, и потврђивање финансијског уговора са Европском инвестиционом банком "Унапређење објеката правосудних органа Б".

Почетак седница је у 10 сати.

(Бета, 11.05.2017)

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Политика, најновије вести »