Nadal savladao Đokovića za finale Madrida

RTS 13.05.2017

Rafael Nadal sa 2:0 (6:2, 6:4) u setovima savladao Novaka Đokovića i plasirao se u finale Mastersa u Madridu. Španac je bio bolji rival u oba seta i zasluženo odneo 24. pobedu u 50. međusobnom duelu dva teniska asa. Protivnik Nadala u finalu biće Dominik Tim.

Đoković neće imati priliku da u finalu brani titulu osvojenu prošle godine, dok Nadal napada peti trofej u "Kaha mahiki". Nadal je u potpunosti nadigrao drugog tenisera sveta za sat i 39 minuta igre i slavio nad Đokovićem posle sedam mečeva, ali i smanjio rezultat u međusobnom skoru na 24:26. Za titulu će se boriti protiv Dominika Tima iz Austrije, koji je u dva seta (6:4, 6;4) bio bolji od Urugvajca Pabla Kuevasa. Masters u Madridu igra se za