Вучић се састао са председником Кине Си Ђинпингом
Премијер Србије Александар Вучић састао се данас у Пекингу с председником Кине Си Ђинпингом и замолио га да помогне у успостављању директне авио линије и у функционисању РТБ Бор.
Како је саопштила Влада Србије, Вучић је кинеског председника обавестио о резултатима рада Железаре Смедерево и захвалио му на помоћи око реализације тог споразума са Компанијом Хестил.
"Нашу путну инфраструктуру смо развили у последње две године више него у последњих 60, и то без ваше помоћи никада не бисмо успели. Подржавамо политку једне Кине и увек можете да рачунате на Србију као на свог великог пријатеља", нагласио је Вучић.
Српски премијер је обавестио кинеског председника и о напретку припремних радова на изградњи пруге Београд - Будимпешта.
Председник Си је захвалио на конкретним предлозима за нове видове сарадње са Србијом, нарочито из области пољопривреде, авио саобраћаја и енергетике, истакавши да инфраструктурни пројекти имају приоритет у сарадњи двеју земаља."Охрабрићу и подржаћу разговоре око успостављања директне линије", закључио је председник Си и нагласио да ће то помоћи већој туристичкој размени.
Он је истакао да пријатељи који долазе издалека чине да једна држава брже напредује и још једном честитао премијеру Вучићу победу на председничким изборима.
"Под вашим руководством Србија ће економски и политички још брже напредовати. Ви сте допринели добрим односима наше две земље. Наша билатерална сарадња је на највишем нивоу тренутно. Спреман сам да радимо заједно на учвршћивању односа и стратешког партнерства наше две земље", закључио је председник Си.&нбсп;
(Бета, 16.05.2017)











