Demonstracija sile Juventusa: "Staroj dami" Kup Italije (VIDEO)

Vesti online 17.05.2017  |  Vestionline

Juventus je na pragu odbrane titule u Italiji, plasirao se u finale Lige šampiona, a osvojen je prvi trofej u sezoni, i to Kup Italije. U finalu na prepunom rimskom "Olimpiku", "stara dama" je pobedila Lacio - 2:0 (2:0) i potvrdila da joj nema premca na "čizmi".

Fenomenalni Dani Alveš je u 12. minutu doveo Juve u vođstvo, a u 24. minutu moglo je da se nasluti da pehar ide u Torino kada je Bonući posle kornera po drugi put zatresao mrežu nebesko-plavih. Posle toga, Juve je stao na loptu, vešto čuvajući rezultat, dok su Rimljani bili nemoćni da stignu do gola Neta, koji je čuvao mrežu "dame" umesto legendarnog Đanluiđija Bufona. Za Lacio su igrali Sergej Milinković Savić i Dušan Basta, dok je Filip