Remi Irske i Austrije u Grupi D

Beta 11.06.2017

Fudbalska reprezentacija Irske odigrala je danas u Dablinu nerešno sa Austrijom 1:1, u Grupi D u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2018. godine.

Austrija je povela u golom Martina Hinteregera u 31. minutu, a bod Irskoj doneo je Džonatan Volters u 85. minutu.

Irska je postigla gol u 88. minutu, kada je strelac bio Šejn Dafi, ali je sudija poništio pogodak zbog prekršaja.

Irska je preuzela prvo mesto na tabeli Grupe i ima 12 bodova, bod više od Srbije koja večeras od 20.45 igra protiv Velsa u Beogradu. Austrija je treća sa osam bodova. Gruzija je peta na tabeli sa tri boda, a Moldavija je poslednja sa bodom manje.

Gruzija i Moldavija odigrale su danas 2:2 u drugoj utakmici u toj grupi.

U Grupi I selekcija Ukrajine pobedila je u Tampereu Finsku sa 2:1.

Ukrajina je povela u 51. minutu golom Evgena Konopljanke, a u 72. minutu izjednačio je Joel Pohjanpalo. Pobedu Ukrajini doneo je Artem Besedin u 75. minutu.

Ukrajina ima tri pobede u grupi i druga je na tabeli sa 11 bodova i ima dva boda manje, ali i utakmicu više od prvoplasirane Hrvatske, koja večeras igra na Islandu. Finska je pretrpela peti uzastopni poraz i sa jednim bodom je pretposlednja na tabeli.