Odbojkašice Srbije trijumfalno započele takmičenje u Gran priju

Dnevnik 07.07.2017  |  Dnevnik.rs

Odbojkašice Srbije maksimalnom pobedom, i to nad domaćinom Turskom, započele su takmičenje u A grupi svetskog Gran prija. Iako u kombinovanom sastavu, Srbija je delovala čvrsto, angažovano i ozbiljno te nije dozvoljavala rivalkama ni da se ponadaju u neko čudo.

Rezultatom Srbija – Turska 3:0 (25:19, 25:17, 25:15), naše odbojkašice odnele su ubedljivu pobedu. Turkinje su samo u uvodnim minutima utakmice bile korektan rival, povele su 5:1 u prvom setu, držale su vođstvo do 10:6, a ond je usledila velika serija naših devojaka od 10:0 i pitanje vođstva je rešeno. Odlični servisi Buše inicirali su seriju, Mihajlovićeva je koristila kontre, a Turkinje nisu imale rešenja u napadu pa je njihov selektor Gvideti