Spektakularan start Premijer lige: Preokreti i drama za nestvaran trijumf Arsenala nad Lesterom

Sportal blic 11.08.2017  |  Darko Nikolić

Premijer liga teško da je mogla da počne utakmicom koja bi bolje predstavila njenu suštinu - napeto, borbeno, goleada, preokret u finišu. Upravo je takav bio prvi meč prvog kola, u kome je Arsenal pobedio ekipu Lestera sa 4:3 (2:2) iako je do 83. minuta gubio.

Foto: Andy Rain / EPA; Radost fudbalera Arsenala u 1. kolu Premijer lige A i sam početak susreta bio je spektakularan. Domaćin je, najpre, stekao rezultatsku prednost jer je Lakazet u drugom minutu centaršut Elnenija glavom sproveo u mrežu "lisica", no samo tri minuta kasnije na 1:1 je poravnao Okazaki posle "skraćenog kornera". Olbrajton je centirao, Megvajer glavom vratio loptu sa gol-aut linije, a Šinđi, takođe glavom, uspeo da je smesti u