Alonso za prvu pobedu Čelsija

Beta 20.08.2017

Fudbaleri Čelsija pobedili su danas na Vembliju ekipu Totenhema sa 2:1 u utakmici drugog kola Premijer lige.

Šampionu Premijer lige ovo je prva pobeda u novoj sezoni, pošto su u prvom kolu izgubili od Barnlija. Tri boda ima i Totenhem koji je, posle trijumfa u prošlom kolu, upisao prvi poraz.

U prvom, istorijskom meču Premijer lige odigranom na Vembliju, Čelsi je poveo golom Markosa Alonsa u 24. minutu iz slobodnog udarca i tu prednost je čuvao sve do 82. minuta.

Miši Batšuaji je u tom 82. minutu postigao autogol i doneo izjednačenje Totenhemu. Posle slobodnog udarca i ubacivanja lopte s leve strane, Batšuaji je bio najviši u skoku, ali je loptu glavom poslao u svoju mrežu.

Konačan rezultat postavio je Alonso svojim drugim golom na meču, u 88. minutu, a posle vrlo slabe intervencije golmana domaće ekipe Uga Lorisa.

Čelsi u narednom kolu dočekuje Everton, dok Totenhem na Vembliju igra protiv Barnlija.