Градић фест од 1. до 3.септембра
РТВ 22.08.2017 | РТВ

НОВИ САД - Градић фест, у оквиру којег ће се одржати и Фестивал уличних свирача, одржаће се од 1. до 3. септембра у Подграђу Петроварадинске тврђаве, најављено је на данашњој конференцији за новинаре у Градској кући.
Фестивал ће, попут претходних година, почети свечаном поворком од Трга слободе до Београдске капије, а поворку ће предводити швајцарски састав лимених дувача Брасс Банд Флаацх. Председник Скупштине Града Новог Сада Здравко Јелушић оценио је да је фестивал постао новосадски бренд. "Добијањем престижне титуле Европске престонице културе 2021, Нови Сад је препознат као град културе и сигурно да је и овај догађај кроз дугогодишњи рад допринео томе







