Krenulo i u klužu: Hrvatsko mučenje 30 minuta, Mađari pali bez povređenog kapitena

Sportal blic 01.09.2017  |  B. O.

Košarkaši Hrvatske pobedom su započeli Evrobasket. Rezultat 67:58 (20:20, 19:16, 13:17, 15:5) nije odraz njihove nadmoćne igre, niti nemoći Mađara, koji su, štaviše, pružili jak otpor favoritu, ali ih startni trijumf svakako zadovoljava

Foto: ROBERT GHEMENT / EPA; Odlučno su naši severni susedi krenuli u duel s "kockastima", sve su bacili na napad i to im se vratilo kroz izjednačenu igru i rezultat tokom skoro 20 minuta. Posle prve četvrtine bilo je 20:20, a druga je okončana sa 19:16 za Hrvatsku. Međutim, minut pre odlaska na veliki odmor povredio se Adam Hanga, najbolji igrač Mađarske, a to se negativno odrazilo u odlučujućoj četvrtini. Držali su se Perl i saigrači do