Nemanja Majdov šampion sveta u džudou

Politika 01.09.2017  |  Dragan Todorović

Srpski reprezentativac u kategoriji do 90 kg juče u Budimpešti na fantastičan način stigao do titule savladavši u finalu Slovenca Mihaila Žganga. – U polufinalu, pred 12.000 navijača, Majdov pobedio ljubimca domaće publike Tota. – Kukolj, koji je na prvenstvo doputovao bolestan, izgubio meč za bronzu od Gruzijca Marđianija i zauzeo peto mesto

Nemanja Majdov novi je šampion sveta u džudou u kategoriji do 90 kilograma! Takmičar Crvene zvezde je neverovatan dan krunisao sjajnom pobedom u finalu protiv Slovenca Mihaila Žganga, koji je u polufinalu bio uspešniji od evropskog prvaka Aleksandra Kukolja. Ovim sjajnim ostvarenjem u Budimpešti ostvaren je najveći uspeh srpskog džudoa do sada. U sportu nije lako biti najbolji, rekorder ili šampion, ne samo po svojoj vrednosti i dostignućima već