Trijumf Srbije u Dablinu, Mundijal nadohvat ruke

RTS 05.09.2017

Irska – Srbija 0:1. Golom Aleksandra Kolarova, fudbalska reprezentacija Srbije savladala je u Dablinu selekciju Republike Irske, u možda najvažnijoj utakmici u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Rusiji. "Orlovi" su došli do tri nova boda, iako su od 68. minuta igrali bez isključenog Nikole Maksimovića.

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je u Dablinu selekciju Republike Irske sa 1:0 i napravila krupan korak ka plasmanu na Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine. Strelac jedinog gola na meču bio je Aleksandar Kolarov u 55. minutu, pošto je iskoristio dobar napad Tadića i Kostića i silovitim udarcem savladao golmana Irske Rendolfa. Srbija je u 68. minutu ostala sa igračem manje na terenu, kada je Nikola Maksimović dobio direktan crveni