Kolarov vodi na Mundijal: Slavlje Srbije u Irskoj sa desetoricom, tri boda do šampionata planete!

Sportal blic 06.09.2017  |  Veljko Ivanović

Velika pobeda fudbalera Srbije, iz Dablina se vide Rusija i Mundijal 2018. "Orlovi" su u 8. kolu kvalifikacija savladali reprezentaciju Republike Irsku sa 1:0 (0:0) kao gosti, iako su više od poslednjih 20 minuta igrali bez isključenog Nikole Maksimovića.

Hrabra srca, svi do jednog - to je definicija srpskog fudbalskog nacionalnog tima! Delovalo je ponekad da i ne znaju baš šta će sa loptom, ali su izabranici selektora Slavoljuba Muslina tačno znali šta treba da rade u okršaju dve vodeće selekcije. Prepustili su inicijativu domaćinu, čekali svoje šanse, imali ih dve u prvom poluvremenu, ali je treća bila sreća. Poveli su početkom drugog poluvremena "bombom" Aleksandra Kolarova, da bi se za