Тачи честитао Харадинају избор за премијера Косова
Председник Косова Хашим Тачи честитао је вечерас Рамушу Харадинају избор за премијера Косова.
"Честитам новој Влади Косова. Премијеру Рамушу Харадинају и његовом кабинету желим успехе у наставку реформи и развоју земље", каже се у честитки председника Тачија на Фејсбуку.
Скупштина Косова, која има 120 посланика, изабрала је данас са 61 гласом за и једним уздржаним Рамуша Харадинаја за премијера Косова чиме је окончано формирање институција Косова после превремених парламентарних избора одржаних 11 јуна.
После избора посланици Самоопредељења и коалиције окупљене око Демократског савеза Косова напустили су седницу и нису присуствовали полагању заклетве премијера и чланова Владе Косова.
Српска листа подржала је нову владу у којој ће имати три министра, шест заменика министара и заменика премијера.
(Бета, 09.09.2017)










