Košarkaši Srbije danas u finalu EP protiv Slovenije

Beta 17.09.2017

Košarkaška reprezentacija Srbije igra večeras od 20.30 u Istanbulu protiv Slovenije, u finalu Evropskog prvenstva.

Srbija je od nastupa pod tim imenom osvojila jednu medalju na Evropskom prvenstvu, srebrnu 2009. godine u Poljskoj, a Slovenija će prvi put osvojiti medalju.

Svetski i olimpijski vicešampion Srbija pretrpela je jedan poraz na ovogodišnjem turniru, od Rusije u grupnoj fazi, dok je Slovenija neporažena stigla do finala.

Ekipa Aleksandra Đorđevića pobedila je u polufinalu Rusiju sa 87:79, a Slovenija, koju sa klupe predvodi srpski trener Igor Kokoškov, bila je ubedljiva protiv Španije, 92:72.

Od raspada Jugoslavije, Srbija je zajedno sa Crnom Gorom osvojila tri zlata i bronzu na evropskim šampionatima.

U utakmici za treće mesto u nedelju od 16 časova igraju Španija i Rusija.