Нетањаху хвали Трампов говор у УН

РТС 19.09.2017
Нетањаху хвали Трампов говор у УН

Израелски премијер Бењамин Нетањаху похвалио је данашње обраћање председника САД Доналда Трампа у УН, у којем је Трамп критиковао Иран, наводећи да за 30 година искуства са светском организацијом никада није чуо "смелији или храбрији говор".

Бењамин Нетањахуу, који у Њујорку присуствује генералној дебати на Генералној скупштини УН, рекао је да је Трамп "говорио истину о великим опасностима с којима се наш свет суочава и објавио снажан позив да се супротстави њима како би се обезбедила будућност човечанства". Доналд Трамп је у свом првом обрћању са говорнице УН назвао Иран "отпадничком државом" и "корумпираном диктатуром", чији је главни извозни производ насиље. "Искрено,

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Свет, најновије вести »