San i dalje živi: Sirijci ne odustaju od Mundijala

Sportal blic 05.10.2017  |  Beta

Kvalifikacije za Svetsko prvenstvo ulaze u završnu fazu i naziru se učesnici planetarne smotre. Fokus je, naravno, na mečevima u Evropi i Južnoj Americi, ali ništa manje nije zanimljivo ni u azijskoj konfederaciji, gde bismo mogli da prisustvujemo istoriji.

Foto: Tanjug/AP Slavlje fudbalera Sirije protiv Australije Fudbaleri Sirije i dalje su u konkurenciji za mesto u baražu, ali da bi do njega stigli, moraju da eliminišu favorizovanu Australiju. Te dve selekcije su u sredu igrale prvi meč, a u Siriji je bilo 1:1. Robi Krus je doneo prednost Australiji golom u 40. minutu, a izjednačenje Siriji Omar al-Soma pet minuta pre kraja iz penala. Rezultat azijske zemlje je impresivan ako se zna kakvo je