Zagrevanje za Arsenal: Zvezda ubedljiva protiv Mačve (4:0)

Dnevnik 14.10.2017

BEOGRAD: Zvezdina generalna proba pred megdan sa Arsenalom u LE četvrtak, u potpunosti je uspela. Lako i ubedljivo u solidnoj partiji savladana je Mačva - 4:0. Bio je to deseti jubilarni trijumf crveno-belih u prvenstvu koji i dalje čvrst drže u svojim rukama lidersku poziciju.

Novajlija u elitnom društvu počeo je dobro meč, ali kao da ih je presekao detalj iz 9. minuta. Naime, prestrogo je sudija Santrač pokazao na belu tačku pošto je Matić laktom zakačio Pešića. Raspoloženi golman Filipović zaustavio je šut Boaćia sa bele tačke. I umesto da ih to dodatno stimuliše gosti su potpuno pali. Boaći se u 20. minutu iskupio za promašeni penal, nakon lepe akcije Pešića i Krstičića, preostalo mu je samo da se pokloni i loptu