NBA skandal: Jokić zablistao kao nikada pre, a onda su ga sudije optužile da je udario trenera rivala /video/

Sportal blic 24.10.2017  |  Darko Nikolić

Veliki skandal obeležio je kraj utakmice u kojoj se Denver sastao sa Vašingtonom: sudije su optužile Nikolu Jokića da je "sa namerom udario trenera rivala", Skota Bruksa, a tehnička greška omogućila je gostima da se u ključnim trenucima rezultatski odvoje na nedostižnu prednost, obezbedivši tako trijumf od 109:104 i pored briljantne partije našeg košarkaša.

Foto: Tanjug/AP Nikola Jokić u čudu posle odluke sudija Jokić nije dao nijedan poen na prethodnom meču, iako je ekipi doprinosio na druge načine. Zapravo, prošlo je šest četvrtina u nizu, u dve NBA utakmice, otkako je poslednji put pogodio koš rivala. Nije se na to obazirao, zaigrao je od samog starta sjajno i predvodio Nagetse kao nikada pre. Uostalom, trojke je šutirao 3/3. Za 35 minuta na parketu ubacio je 29 poena Vizardsima, šutirajući 6/11