Inter pobedom nad Sampdorijom ponovo do prvog mesta

Beta 24.10.2017

Fudbaleri Intera pobedom od 3:2 nad Sampdorijom u prvoj utakmici 10. kola vratili su se večeras na prvo mesto Serije A.

Milanski tim je pred svojim navijačima nadigrao Sampdoriju, koja je i pored tri gola zaostatka u finišu uspela da se vrati i unese neizvesnost u utakmicu, ali ne i da dođe do izjednačenja.

Inter je do prednosti došao u 18. minutu Milana Skriniara, da bi na 2:0 u 32. povisio Mauro Ikardi.

Kapiten Intera, Ikardi, u 55. minutu je povsio prednost Intera, da bi Sampdorija preko Davida Kovnackija u 64. i Fabija Kvaljarele u 85. smanjila zaostatak i postavila konačan rezultat.

Inter se ovom pobedom, makar do sutra, vratio na prvo mesto prvenstva Italije, pošto sada ima 26 bodova, utakmicu više i bod više od drugoplasiranog Napolija, dok je Sampdorija šesta sa 17.