Брнабић: Пензионерима једнократна исплата од 5.000 динара у наредних десет дана
Инсајдер 30.10.2017 | Бета

Премијерка Србије Ана Брнабић данас је најавила да ће у наредних десет дана пензионерима бити исплаћена једнократна помоћ од по 5.000 динара.
Она је на представљању картице којом ће пензионери моћи да остваре одредјене повластице казала да ће све пензије од идуће године бити повећане пет дсто. "Исплата једнокаратне помоћи и повишица пензија неће угрозити јавне финансије", истакла је Брнабићева. Она је рекла рекла да ће од следеће године, када се учешће пензија у БДП сведе на границу од 11 одсто, моћи да се укине закон којим су пензије умањене од новембра 2014. Према њеним речима,











