Junajted ubedljiv, Pogba i Ibrahimović ponovo na terenu

Beta 18.11.2017

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su danas na svom terenu Njukasl sa 4:1, u utakmici 12. kola Premijer lige.

Junajted je upisao osmu pobedu od početka šampionata i sada je drugi na tabeli sa 26 bodova, odnosno ima osam bodova manje od Mančester sitija, a bod više od trećeplasiranog Čelsija.

Ekipa Njukasla je na 14. mestu na tabeli sa 14 osvojenih bodova.

Njukasl je poveo u 14. minutu pogotkom Dvajta Gejla, ali je Junajted do kraja poluvremena preokrenuo rezultat.

Prvo je u 37. minutu izjednačio Antoni Marsijal, na asistenciju Pola Pogbe, da bi u sudijskoj nadoknadi vremena prednost Mančesteru doneo Kris Smoling.

Pogba, koji je od septembra bio van terena zbog povrede, nakon asistencije u prvom poluvremenu, upisao se i u strelce. On je mrežu Njukasla zatresao u 54. minutu.

Ubedljiv trijumf Junajteda potvrdio je Romelu Lukaku u 70. minutu.

Pored Pogbe, danas se na teren vratio i Zlatan Ibrahimović posle sedam meseci pauze zbog povrede ligamenata kolena. On je u igru ušao u 77. minutu.

Srpski reprezentativac Nemanja Matić odigrao je ceo meč u dresu Junajteda, dok je Aleksandar Mitrović u timu Njukasla bio od 70. minuta.

Fudbaleri Mančester junajteda u narednom kolu Premijer lige dočekuju Brajton, dok Njukasl na svom terenu igra protiv Votforda.