Сакупљач костију

Сакупљач костију

Рамиз Нукић преживео је масакр у Сребреници. Након повратка у родни крај, кренуо је у потрагу за костима убијених. „Жртве су жртве, није битно да ли Србин, да ли Хрват, Муслиман, небитно. За шта су пали? Низашта, џаба.“

Рамиз Нукић се седам година након геноцида вратио у своју кућу на падинама Каменичиног брда изнад братуначког села Кравица. Каже да није претерано узбуђен због пресуде Ратку Младићу, оптуженом за злочине незапамћене још од Другог светског рата. „Они ће казнити злочинце и они ће једног дана можда изаћи из затвора, али жртве се неће вратити... Злочинци, нормално, нек' одговарају за своја дела, суд има своја овлашћења, мада не може мени сад

Прочитајте још

Кључне речи

Најновије вести »