Liga šampiona: Čelsi uz dva penala do osmine finala, Moskovljanima treba podvig za plasman u narednu fazu

Sportal blic 23.11.2017  |  Milan Zarić

Fudbaleri Čelsija novi su učesnici osmine finala Lige šampiona, pošto su u Bakuu ubedljivo pobedili Karabag sa 4:0. CSKA je pobedio očajnu Benfiku sa 2:0, ali joj je za plasman u narednu fazu potrebno čudo, bod ili tri protiv Mančester junajteda u gostima, uz uslov da Bazel izgubi od Portugalaca u poslednjem kolu.

Foto: Tanjug/AP Slavlje Vilijana i Antonija Ridigera "Plavci" su kolo pre kraja prebrinuli sve brige oko plasmana u narednu fazu. Prema očekivanjima su rutinski savladali azerbejdžanskog prvaka, a nova tri boda su osigurali već u prvom poluvremenu. Do prednosti su izabranici Antonija Kontea došli u 21. minutu, kada je Eden Azar bio precizan sa penala, koji je skrivio Sadigov, a kome je porugalski sudija Manuela da SOuze, čini se prestrogo