Ludilo u bundesligi: Jović strelac, Keln prvi put slavio, Bajern jači od tehnologije, golovi pljuštali u nadoknadi

Sportal blic 16.12.2017  |  Nebojša Todorović

Pet neverovatno uzbudljivih utakmica odigrano je u 17. kolu Bundeslige. Fudbaleri Kelna došli su do prve pobede u sezoni, pošto su savladali Volfzburg sa 1:0, Bajern je istim rezultatom slavio na gostovanju Štutgartu, dok su viđena i tri remija, a u sva tri su golovi postizani u sudijskoj nadoknadi.

Foto: HASAN BRATIC / EPA; Duel naših fudbalera: Luka Jović i Matija Nastasić Počećemo od naših predstavnika u nemačkom prvenstvu. Napadač Ajntrahta Luka Jović bio je strelac za vođstvo tima iz Frankfurta na svom terenu i to u prvom minutu na asistenciju reprezentativca Mijata Gaćinovića. Imali su i 2:0 od 66. minuta, ali je Šalke preko Emboloa u 82. i Nalda u petom minutu nadoknade stigao do boda. Gaćinović je odigrao ceo meč za Ajntraht, kao i