Tadić strelac u "kejnovom danu": Špic Totenhema postao najbolji golgeter na planeti u 2017.

Sportal blic 26.12.2017  |  Darko Nikolić

Fudbalski reprezentativac Srbije Dušan Tadić uspeo je da na "Vembliju" zatrese mrežu Totenhema u porazu njegovog Sautemptona od 5:2, a utakmicu je obeležio napadač londonskog kluba Hari Kejn, koji je sa tri pogotka obezbedio titulu najboljeg golgetera na planeti u 2017. godini.

Foto: Tanjug/AP Hari Kejn slavi jedan od golova Sautemptonu Kada je o Tadiću reč, on je u igru ušao u 63. minutu, kada je semafor na čuvenom stadionu već pokazivao velikih 4:0 za Totenhem, a član "orlova" je u 82. minutu postavio konačan rezultat lepim, felširanim šutem kojim je sa ivice kaznenog prostora pogodio dalji gornji ugao gola domaćih. Pitanje pobednika je uveliko bilo rešeno kada je Tadić dobio šansu, a u centru pažnje je bio Kejn. On