Судије увређене, Вучевић се не каје, а премијерка га разуме

Н1 Инфо 27.12.2017  |  Маја Николић
Судије увређене, Вучевић се не каје, а премијерка га разуме

Бурне реакције после јучерашњих критика потпредседника СНС-а и градоначелника Новог Сада Милоша Вучевића, на рачун судства због ослобађајуће пресуде бившем министру Предрагу Бубалу у случају Лука Београд. На његово питање - ''да ли судије служе народу или доказаним лоповома'', реаговали су Друштво судија и председник Високог савета судства.

Извор: Н1 Сматрају да је у питању до сада најснажнији притисак на независност судства. Вучевић данас каже како од својих ставова не одступа. Ослобађајућа пресуда бившем министру Предрагу Бубала, натерала је, како се сам представио, правника и грађанина Милоша Вучевића да се запита: "Господо судије, коме ви служите, народу или доказаним лоповима? Коме се заклињете, господо судије – држави, Уставу и правном поретку Србије, или онима који вам

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Најновије вести »