Drama u Zagrebu: Šveđani lako srušili Beloruse, odluka o putniku u polufinale pada u trećem kolu

Sportal blic 22.01.2018  |  Milan Zarić

Rukometaši Švedske su pobedili Belorusiju sa 29:20 (16:11) u drugom kolu druge faze Evropskog prvenstva u Hrvatskoj i zadržali su veoma dobre šanse da se plasiraju u polufinale.

Foto: Antonio Bat / EPA; Detalj sa duela između Švedske i Belorusije "Vikinzi" su ozbiljno ušli u meč, nisu potcenili protivnika, pa su od početka stekli prednost koju do kraja nisu ispuštali. Nakon 10 minuta bilo je plus četiri (6:2), dok je do poluvremena ta prednost narasla i do pet golova viška. Ista slika je viđena u nastavku, Šveđani su konstantno podizali prednost, te njihova pobeda nijednog trenutka nije došla u pitanje. Kod pobedničke