Јокић донео победу Денверу, уз други трипл-дабл у сезони

Бета 28.01.2018

Српски кошаркаш Никола Јокић донео је рано јутрос победу Денверу против Даласа са 91:89, а уписао је и свој други трипл-дабл у сезони.

Јокић је одлучујуће поене за победу своје екипе постигао минут и 12 секунди пре краја, а утакмицу је завршио са 11 поена, 16 скокова и 11 асистенција за 40 минута проведених на паркету.

Гери Херис је био најефикаснији у победничкој екипи са 24 поена, док је на другој страни најбољи био Харисон Барнс са 22 постигнута поена.

Денверу је ово била трећа узастопна победа, а укупно 26. од почетка сезоне, док је Далас уписао 34. пораз.

Добру партију пружио је и Бобан Марјановић у поразу Детроита против Оклахоме са 121:108.

Српски центар је на терену провео 14 минута и за то време постигао исто толико поена и уписао осам скокова, две асистенције и једну украдену лопту.

Оклахому је до победе водио Расел Вестбрук са новим трипл-даблом - 31 поен, 11 скокова и 13 асистенција, док је Пол Џорџ додао 26 поена.

Меч је обележио и Кармело Ентони, који је са 21 поеном прамашио бројку од 25.000 постигнутих у НБА лиги.

Сенку на победу Оклахоме бацила је повреда Андреа Робертсона у трећој четвртини. Он је на носилима изнет са терена након што се оклизнуо у рекету покушавајаћи да скочи.

Оклахома је уписала седми узастопни тријумф, а Детроит седми узастопни пораз.

Кошаркаши Минесоте победили су Бруклин са 111:97.

Ендрју Вигинс и Џими Батлер су били најефикаснији у победничком тиму са по 21 поеном, а најбоље их је пратио Карл Ентони Таунс са 16. Српски кошаркаш Немања Бјелица играо је 14 минута и за то време је уписао четири поена и једну украдену лопту.

На другој страни најбољи је био Џалил Окафор са 21 поеном.

Кошаркаши Голден стејта су у дербију вечери победили Бостон са 109:105.

Вориорсе је до победе водио феноменални Стеф Кари који је постигао 49 поена, од чега 13 у последњих минут и 42 секунде утакмице. Кевин Дурент је додао 20, а Дрејмонд Грин 15 поена и 11 скокова.

У редовима Бостона, који је поражен и пети пут у последњих шест утакмица, истакао се Кајри Ирвинг са 37 поена.

Кошаркаши Индијане победили су Орландо са 114:112, Вашингтон је био бољи од Атланте са 129:104, док је Мајами славио против Шарлота са 95:91.