Istorijski derbi: Totenhem je gazda Londona: Kejn presudio Arsenalu, na "Vembliju" oboren rekord Premijer lige

Sportal blic 10.02.2018  |  Milan Zarić

Fudbaleri Totenhema su u derbiju 27. kola Premijer lige savladali Arsenal na "Vembliju" sa 1:0 i tako ga udaljili od mesta koje vodi u Ligu šampiona. Junak velikog trijumfa "pevaca" bio je Hari Kejn.

Foto: Neil Hall / EPA; Hari Kejn i Dele Ali proslavljaju pobedonosni gol Prvo poluvreme za zaborav i nastavak za uživanje. Tako se najkraće može opisati gradski derbi između Totenhema i Arsenala, koji je pripao "pevcima". U prvih 45 minuta nije viđeno mnogo šansi, obe ekipe su igrale oprezno bojeći se da rivalu eventualnom greškom ne otvore priliku za kontru. Međutim, to se u nastavku promenilo, pa je viđena mnogo ofanzivnija igra i tima