Maestro Rikardinjo i Portugalci na krovu Evrope (VIDEO)

Vesti online 10.02.2018  |  Vestionline

Portugalci su šampioni Evrope u fudbalu, a i u futsalu najbolja selekcija Starog kontinenta je Portugal. U dramatičnom finalu, Rikardinjo i drugovi su slavili posle produžetaka protiv Španije - 3:2 (2:2). Ovaj put junak meča nije bio najbolji futsaler sveta Rikardinjo, nego Koeljo, koji je 55 sekundi pre kraja drugog produžetka golom iz penala doneo veliko slavlje u prepunoj dvorani "Stožice".

Maestro Rikardinjo doneo je prednost Portugalcima već u prvom minutu, posle greške Španaca, ali je minut pre kraja poluvremena Španije izjednačila kada je Tolra uz pomoć stative zatresao mrežu Portugalaca. U nastavku, Lin je u 32. minutu doneo prednost "furiji", posle sjajne akcije i slobodnog udarca, kada su Portugalci ispali naivni. Tri minuta kasnije, Migelin promašuje penal, a kazna stiže minut i 42 sekunde pre kraja, kada je Koeljo doneo