Kraj za naše skijaše: Više od polovine olimpijaca nije završilo prvu trku u slalomu, među njima i dva Marka iz Srbije

Sportal blic 22.02.2018  |  Aleksandar Pijevac

Više od polovine skijaša nije uspelo da završi prvu trku u slalomu na Olimpijskim igrama u Pjongčangu. Od 108 takmičara na startu, samo njih 52 je stiglo do cilja u disciplini kojom je spuštena zavesa na alpsko skijanje u Južnoj Koreji.

Na žalost, među slalomašima koji su pre vremena završili trku su i srpski olimpijci, Marko Vukićević i Marko Stevović. Obojica su napravili greške u gornjem delu staze prve trke i bez plasmana su se oprostili od Olimpijskih igara. Foto: CHRISTIAN BRUNA / EPA; Marko Vukićević Zlatnu medalju je osvojio Šveđanin Andre Mirer (1:38,99) koji je iskoristio kiks Henrika Kristofersena, vodećeg posle prve trke. Norvežanin nije izdržao pritisak i izleteo