Ben Jeder odveo Sevilju, a Džeko Romu u četvrtfinale Lige šampiona

Danas 14.03.2018  |  Piše: A. Pavlović

Iza nas je još jedno spektakularno veče u Ligi šampiona, a senazaciju o kojoj će narednih dana pričati čitava fudbalska Evropa priredila je Sevilja koja je posle andalužanskih 0:0 u prvom meču pobedila ekipu Mančester junajteda na „Old Trafordu“ u revanšu 2:1.

U prvih 70 minuta utakmice viđena je prava uspavanka, a onda je strateg gostiju Vićenco Montela povukao potez koji je čitav tok utakmice u roku od samo 120 sekundi u potpunosti preokrenuo. Umesto malo zapaženog Luisa Murijela u igru je ubacio Visama Ben Jedera, strelca do tog trenutka šest Seviljinih golova u najkvalitetnijem klupskom evropskom takmičenju ove sezone, a u roku od samo šest minuta postigao je dva pogotka, posle kojih Junajted više