Amerika se neće uključiti u pregovore Beograda i Prištine
Sputnik 23.03.2018

Svaki dogovor je kompromis, tvrdi ambasador Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji Kajl Skot, i kaže da se SAD neće formalno uključiti u pregovore Beograda i Prištine, kao i da ne postoji nikakva crna lista na koju bi Srbija mogla biti stavljena ukoliko ne prizna nezavisnost Kosova.
Skot je novinarima, nakon potpisivanja donacije laptopova za potrebe PISA istraživanja u Srbiji, rekao da SAD sa velikim interesom prati dijalog Beograda i Prištine, ali da se neće formalno uključiti u pregovore, jer te pregovore vodi EU. „Mi smo tu da pomognemo, ali taj dijalog se odvija između Srbije i Kosova uz pomoć EU. Pratimo sve detalje, ako nam se obrate za pomoć, bićemo tu. Želimo da se postigne trajan dogovor između Srbije i Kosova“,









![[POSLEDNJA VEST] Vučić: „Nabavljamo PVO sistem HQ-9 i lovce“](https://nstatic.net/791/42015791zcrfdd.jpg)

