Nastavlja se proizvodnja fijata 500 L u Kragujevcu
N1 Info 02.04.2018 | Beta

Radnici obe smene kompanije Fijat Krajsler automobili (FCA) u Kragujevcu, koja dnevno proizvodi 410 vozila, sutra se posle sedam radnih dana pauze vraćaju na posao, rečeno je Beti u sindikatu te kompanije.
U sindikatu kažu da je zvanično objašnjenje kompanije o privremenom prekidu proizvodnje vozila "usklađivanja proizvodnje za tražnjom", a sami tumače da poslodavac ne želi da "lageruje" automobile "fiat 500L". Radnici FCA će raditi ponovo u dve smene do petka, kada će, kao i ostali zaposleni u Srbiji, imati dva neradna dana za Uskrs. Ove godine su u fabrici automobila u Kragujevcu bila tri privremena prekida proizvodnje. Predsednik Samostalnog








![[ANALIZA] Od šabačkih humanoidnih robota do letećih dvoseda na baterije: Kako Kina preko Srbije može trasirati sledeću…](https://nstatic.net/374/41875374zllfor.jpg)



