Vestionline sportski vremeplov za 8. april

Vesti online 08.04.2018  |  Vestionline

"Vestionline sportski vremeplov" je rubrika kojom ćemo u formi "dogodilo se na današnji dan" podsetiti na neke značajne datume - rođenja poznatih sportista, osnivanja klubova, velike utakmice... svakog kalendarskog dana u godini.e značajne datume - rođenja poznatih sportista, osnivanja klubova, velike utakmice... svakog kalendarskog dana u godini.

8. aprila 1998. godine na „Marakani" je odigran 110. večiti derbi u kojem je Crvena zvezda ubedljivo savladala Partizan sa 4:0. Već u 10. minutu Dejan Stanković je postigao lep pogodak iz slobodnog udarca, a devet minuta kasnije Perica Ognjenović je promešao odbranu crno-belih i duplirao vođstvo. Zvezda je u drugom poluvremenu nastavila s dobrom igrom, pa su Stanković u 53. i Gojković u 76. minutu zapečatili sudbinu večitog rivala. 8. aprila