ТВ канал Русија данас под истрагом у Британији
Истрага ће утврдити да ли станица поштује „непристрасност у вестима и информативном програму".

Офком - регулаторно тело за електронске медије у Великој Британији - започео је седам истрага у вези са радом медијске куће Русија данас (Раша Тудеј), после тровања бившег шпијуна и његове ћерке у марту.
Регулатор ће истраживати „непристраност у извештавању у информативним програмима и о актуелним проблемима&qуот; овог руског канала.
Портпарол Офкома рекао је да су „забележили значајан пораст броја програма који захтевају истрагу&qуот;.
Резултати истрага се очекују „што је пре могуће&qуот;.
„У складу са нашим могућностима и дужностима, размотрићемо све нове и релеватне доказе, укључујући и резултате ових истрага као и понашање власника лиценци убудуће&qуот;, додаје се у саопштењу.
Јулија Скрипаљ: Не желим помоћ Русије
Офком је такође потврдио да истражује и „твитове из публике&qуот; у емисији Алекса Салмонда за које је, како тврди регулатор, „привремено утврђено да уопште нису из долазили из публике&qуот;.
Раша Тудеј је у целодневном информативном програму протеклих недеља извештавала о случају напада нервним гасом на агента Сергеја Скрипаља и његову ћерку Јулију, који се догодио 4. марта у Енглеској.
Слоган канала је „Питај више&qуот;, а циљ ове мреже је да међународној публици представи руски поглед на догађаје у свету.
(ББЦ Невс, 04.19.2018)
