Roma se časno oprostila, Liverpul ide u Kijev

N1 Info 02.05.2018  |  Bojan Marinković

Fudbaleri Liverpula plasirali su se u finale Lige šampiona, uprkos porazu od Rome u Rimu 4:2 u revanšu polufinala elitnog takmičenja. Klub sa Enfilda je do borbe za evropski trofej stigao ukupnim rezultatom 7:6, zahvaljujući trijumfu u prvom meču od 5:2.

Crveni su pitanje prolaska u finale rešili u prvih 45 minuta meča na Olimpiku, pošto su golovima Sadija Manea u osmom i Žoržinja Vajnalduma u 25. otišli sa prednošću od 2:1 na odmor. Roma je do jedinog pogotka u prvom poluvremenu došla zahvaljujući autogolu Džejmsa Milnera u 15. minutu. U drugom poluvremenu viđeno je tri gola u mreži gosrtiju - strelci za Rimljane bili su Edin Džeko u 52. i Rađa Naingolan u 86. i 90+3. minutu iz penala, međutim,