Zvezda pobedila Spartak

Beta 05.05.2018

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras na svom terenu Spartak iz Subotice sa 4:0, u utakmici 35. kola Super lige Srbije, odnosno petog kola plej-ofa.

Debitant u prvom timu Zvezde Dejan Joveljić postigao je dva gola, u 35. minutu iz jedanaesterca i u 63. minutu. Strelci su bili još Nemanja Radonjić u šestom i El Fardu Ben u 43. minutu.

Zvezda je bila bolja tokom utakmice, trener Vladan Milojević pružio je priliku nekolicini mladih igrača i onima koji nisu imali veliku minutažu ove sezone, nakon što je ekipa osvojila šampionsku titulu u prošlom kolu.

Kombinovani sastav izveo je i trener Spartaka Vladimir Gaćinović, pošto je iskusne igrače čuvao za narednu utakmicu jer se njegova ekipa bori za plasman u kvalifikacije za Ligu Evropa.

Utakmica je igrana pred praznim tribinama zbog kazne Zvezdi zbog nereda navijača u derbiju sa Partizanom.

U narednom 36. kolu Zvezda će za vikend igrati protiv Vojvodine u Novom Sadu, a Spartak u Subotici protiv Radničkog.

Zvezda je prva na tabeli sa 54 boda, a Spartak zauzima treće mesto sa 34, koliko ima i Radnički iz Niša.