SP za paraolimpijce: Srbiji dve titule šampiona planete

Danas 09.05.2018  |  Piše: D. Đ.

Srpski strelci dominirali su strelištem u Čeongžuu (Južna Koreja) petog takmičarskog dana Svetskog prvenstva za paraolimpijce. Danas je na programu bila jedna disciplina, u kojoj su reprezentativci naše zemlje osvojili oba zlata, saopštio je Streljački savez Srbije (SSS).

Ekipno zlato u gađanju vazdušnom puškom iz ležećeg stava u kategoriji SH2 (sportisti kojima je potrebno postolje za oružje) pripalo je timu Srbije u sastavu Dragan Ristić, Dejan Jokić i Zdravko Savanović. Ristić se okitio titulom šampiona planete u pojedinačnoj konkurenciji. U finalu je gađao i Jokić, zauzeo je osmo mesto. Savanović se plasirao na 35. poziciju, u nadmetanju 50 učesnika u mešovitoj, muško-ženskoj konkurenciji. –Naši strelci su