Fudbaleri Mladosti prvi finalisti Kupa Srbije

Beta 09.05.2018

Fudbaleri Mladosti plasirali su se danas u finale Kupa Srbije, pošto su u polufinalu pobedili Mačvu sa ukupnim rezultatom 5:1.

Mladost je u revanš utakmici u Lučanima slavila sa 4:0, nakon što je u prvom duelu sredinom aprila u Šapcu bilo nerešeno 1:1.

Ekipa Nenada Milovanovića bila je znatno bolji rival tokom svih 90 minuta utakmice, a do prednosti je stigla već u osmom minutu kada je mrežu Mačve zatresao Janko Tumbašević.

Domaćin je u nastavku imao kontrolu, a Tumbašević je u 35. minutu svojim drugim golom povisio rezultat na 2:0, da bi početkom drugog poluvremena, u 48. minutu, Aleksandar Pejović iz jedanaesterca praktično rešio pitanje pobednika.

Konačan rezultat utakmice u Lučanima postavio je Lazar Jovanović u 76. minutu.

Mačva je imala priliku pri rezultatu 3:0 u 57. minutu da smanji zaostatak, ali je Mladen Lazarević pogodio prečku.

Mladost će 23. maja u Surdulici igrati u finalu protiv boljeg iz duela između Partizana i Čukaričkog koji je u prvom meču slavio sa 4:2.