Najbolji odbojkaši pružili jak otpor ali doživeli ubedljiv poraz od Brazila

Danas 25.05.2018  |  Piše: O. N.

Najbolji odbojkaši Srbije porazom su započeli učešće u premijernom izdanju Lige nacija, pošto su u krcatoj “Hali sportova” u Kraljevu izgubili sva tri seta od aktuelnog olimpijskog šampiona Brazila – 0:3 (22:25, 22:25, 24:26), a slaba im je uteha što su u svakom do kraja bili u igri, odnosno ostajali “kratki” za samo dva ili tri poena.

Pokušali su izabranici Nikole Grbića da pariraju favorizovanom protivniku, ali nisu mogli više od snažnog otpora trofejnoj južnoameričkoj selekciji. „Karioke“ su od prvog minuta bile na visini zadatka, vidljivo rešene da potroše što manje vremena na osvajanje startnih bodova, što je rezultiralo potpunom dominacijom u početnoj deonici utakmice. Gosti su non-stop imali prednost i bez problema odbijali svaki napad na svoje vođstvo, pa je domaćin