Đoković u osmini finala Rolan Garosa, naredni rival Verdasko

RTS 01.06.2018

Novak Đoković – Bautista-Agut 3:1 (6:4, 6:7, 7:6, 6:2). Najbolji srpski teniser plasirao se u osminu finala Rolan Garosa pošto je posle maratonskog meča, koji je trajao skoro četiri sata, savladao Španca Roberta Bautistu-Aguta. Naredni protivnik Đokovića biće još jedan Španac, Fernando Verdasko, koji je nakon tri seta eliminisao Bugarina Grigora Dimitrova.

Gotovo četiri časa igre trebalo je Novaku Đokoviću da slomi otpor upornog Španca u trećem kolu turnira u Parizu. Na kraju Novak odnosi pobedu od 3:1 za plasman u osminu finala Rolan Garosa. Bio je to njihov osmi međusobni duel i sedma Đokovićeva pobeda. Novak je odlično počeo meč, osvojio prvi set rezultatom 6:4, ali problemi su nastali u drugom setu. Iako je Novak imao brejk prednosti, Bautista se vraća i osvaja taj deo igre u taj-brejku. U